Jak działają kalkulatory fotowoltaiczne i jakie informacje możemy dzięki nim uzyskać?

Jak działają kalkulatory fotowoltaiczne i jakie informacje możemy dzięki nim uzyskać?

Jeśli zastanawiamy się nad montażem instalacji fotowoltaicznej, warto skorzystać z odpowiedniego kalkulatora. Jest to bardzo przydatne narzędzie działające online, którego funkcjonowanie zostało ustrukturalizowane tak, byśmy w łatwy sposób mogli przeprowadzić wstępne obliczenia związane z potencjalnymi zyskami oraz czynnikami, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę na polu inwestycji we własną małą, przydomową elektrownię fotowoltaiczną.  W czym może nam pomóc i jakie dodatkowe informacje możemy uzyskać dzięki kalkulatorowi fotowoltaicznemu?

Kalkulator fotowoltaiczny – czym jest?

Jak już wspomniano we wstępie kalkulator fotowoltaiczny to narzędzie online, które pozwoli zainteresowanemu użytkownikowi oszacować między innymi potrzebną mu wielkość i moc instalacji, a także całkowity koszt mikroinstalacji fotowoltaicznej. Podpowie też, ile jesteśmy w stanie w określonej skali czasu zaoszczędzić na prądzie. Zaprezentuje nam, jak opłacalnym rozwiązaniem jest mikroinstalacja, wykorzystując wprowadzane przez nas dane, które dotyczą między innymi naszego domu czy dotychczasowych rachunków za energię elektryczną. Sprawdźmy, jak działa na podstawie kalkulatora stworzonego przez Stilo Energy.

Kalkulator cen prądu Stilo- krok po kroku

Krok 1. : Ile płacisz miesięcznie za prąd?

W tym pierwszym kroku jesteśmy w stanie, za pomocą wygodnego suwaka na stronie, podać uśredniony rachunek za prąd, który obecnie miesięcznie opłacamy sieci energetycznej. W ten sposób określimy wstępnie nasze ogólne zapotrzebowanie na energię. Przeczytaj też nasz artykuł o tym, jak obniżać rachunki za prąd.

Krok 2. : Jaki jest Twój dach?

W tym kroku musimy zaznaczyć, czy mamy płaski, czy może skośny dach. Jeśli planujemy instalację na gruncie, możemy zaznaczyć płaski dach domu. Z prawej strony na bieżąco będą się aktualizować poszczególne dane. Możemy je obserwować z każdą dokonaną przez nas zmianą.

Krok 3. :  Informacje

Na tym etapie otrzymujemy już informację o szacowanej mocy instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowo wyliczone zostaje, ile paneli będzie potrzebnych do osiągnięcia tej mocy i jaką powierzchnię dachu mogą one zająć. Na końcu mamy informację o tym, ile w pierwszym roku są one w stanie wyprodukować energii elektrycznej (wartość tej energii w złotówkach).

Krok 4. : Szacunkowy koszt pełnej usługi

Tutaj dowiemy się, jaki jest szacunkowy koszt pełnej usługi, jeśli się na nią zdecydujemy. Koszt obejmuje takie obszary jak:

  • konsultacja i projekt

Tu warto zauważyć, jak ogólnie przebiega cały proces. Dlatego, że już na tym etapie, wychodzimy ze świata wirtualnego i zaczynamy działać konkretnie. Nic nie odbywa się w teorii, a na podstawie precyzyjnej inspekcji i wyliczeń, które zwykle potwierdzają te z kalkulatora fotowoltaicznego. Jednak zawsze trzeba potwierdzić wszelkie aspekty i zweryfikować lokalne warunki. Dlatego doradca przyjedzie do nas i oszacuje wszelkie potrzebne kryteria, by przygotować dopasowaną do naszych potrzeb ofertę.

  • montaż instalacji

Montażu dokonują certyfikowani instalatorzy. Zajmują się oni również zgłoszeniem instalacji do sieci energetycznej. Przeczytaj więcej o montażu fotowoltaiki.

  • monitoring

Instalacja fotowoltaiczna jest stale monitorowana. Ten element całego procesu stanowi niezbędne ogniwo, które dostarcza kompleksowych informacji o produkcji i zużyciu energii, ale także informuje o ewentualnych awariach. Właściciel otrzymuje dostęp do specjalnej aplikacji, ułatwiającej obserwowanie i analizę domowej elektrowni.

  • zestaw fotowoltaiczny

Obecnie montowane zestawy bazują na mikrofalownikach, które spięte są z pojedynczymi panelami fotowoltaicznymi. Cały układ montowany jest bezpośrednio na dachu. Mikrofalowniki łączone są ze sobą równolegle, co daje pewność maksymalnej wydajności.

  • transport

W dogodnym dla klienta terminie wszystkie elementy dostarczane są pod wskazany adres.

  • pomoc w uzyskaniu dofinansowania

Poważny dystrybutor fotowoltaiki jest doskonale zorientowany w rynku. Wie, jakie dotacje funkcjonują w danym momencie i jakie będą najlepsze w kontekście dopasowania do konkretnego klienta. Na kalkulatorze możemy jednak przede wszystkim uzyskać informacje dotyczące zakupu instalacji na  raty

Krok 5. : Formularz

To ostatni krok, w którym kontaktujemy się z firmą w celu zaproponowania przez nią odpowiedniej dla nas oferty.

Kalkulatory fotowoltaiczne

Fotowoltaika – dlaczego warto?

Fotowoltaika należy do sfery Odnawialnych Źródeł Energii. Owe źródła leżą w opozycji względem tradycyjnych metod jakimi są: węgiel, ropa naftowa i gaz ziemny. Warto zaznaczyć, że owe rozwiązanie jest nowoczesne, tanie i ekologiczne. Fotowoltaika stanowi obecnie najprostsze, najbardziej przystępne i najtańsze rozwiązanie ze wszystkich zielonych energii. Dlaczego? Przede wszystkim przez wzgląd na jej elastyczność, uniwersalność oraz bardzo ergonomiczny wymiar. O ile energia pozyskiwana z ruchu wiatru, czy ruchu wody nie jest dostępna wszędzie, a o tyle światło słoneczne jest wszechobecne i dostępne dla każdego.

Jeśli zainteresował Cię temat obniżania cen prądu za pomocą paneli fotowoltaicznych to zapraszamy do kontaktu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *