Fotowoltaika Łódzkie: instalacje fotowoltaiczne w Łodzi i aglomeracji łódzkiej

Fotowoltaika Łódzkie: instalacje fotowoltaiczne w Łodzi i aglomeracji łódzkiej

W samym sercu Polski znajduje się region, w którym każdy właściciel domku jednorodzinnego lub działki, przedsiębiorca, czy rolnik może oszczędzać od kilkuset do kilku tysięcy złotych rocznie. Mowa o województwie łódzkim. To właśnie tutaj Twoje comiesięczne koszty życia codziennego i prowadzenia biznesu radykalnie obniży… fotowoltaika! Czy aby na pewno montaż fotowoltaiki w Łódzkiem i okolicach ma sens?

Fotowoltaika w Łódzkiem – czy warto?

Zdecydowanie tak! Fotowoltaika w łódzkiem to idealny plan na inwestycję i oszczędności. Dlaczego? 

 1. Osiągniesz szybką i stosunkowo pewną stopę zwrotu z inwestycji – Twoja instalacja fotowoltaiczna zwróci Ci się nawet w 6 lat, szczególnie, jeśli skorzystasz z dotacji na fotowoltaikę.
 2. Będziesz mógł zignorować rosnące z roku na rok rachunki za prąd, które w ciągu ostatnich kilkunastu lat zwiększyły się o 137%.
 3. Inflacja i koszty prowadzenia firmy są coraz wyższe, a oprocentowanie lokat spada, więc dodatkowe środki możesz wykorzystać właśnie na bezpieczną inwestycję w OZE.

Z tych i wielu innych powodów mieszkańcy Łodzi i okolicznych miast w całej aglomeracji łódzkiej, a także na terenie województwa łódzkiego decydują się na montaż instalacji fotowoltaicznej. Inwestycja w fotowoltaikę w województwie łódzkim naprawdę się opłaca –  to dobry pomysł na lokowanie oszczędności i niższe rachunki za prąd przez kolejne dziesięciolecia.

Boom na fotowoltaikę a Łódź i okolice

Czy fotowoltaika łódzkie rośnie w siłę i moda na instalacje PV dopiero się rozkręca? Tak, boom na fotowoltaikę jest widoczny nie tylko w województwie łódzkim, Łodzi i okolicach, ale także w całej Polsce. Jednak nie jest to chwilowa moda, tylko stały trend, który od dwóch dekad zatacza coraz to szersze kręgi.

Twarde dowody? Bardzo proszę. 16 lat temu, w 2005 roku, moc instalacji fotowoltaicznych w całym kraju wynosiła 0,3 MW. Rok 2020 dla branży fotowoltaicznej w Polsce skończył się bardzo dobrze – wtedy wszystkie panele fotowoltaiczne w Polsce generowały 3960 MW. Zaledwie… 13 000 razy więcej niż w 2005.

Co więcej z miesiąca na miesiąc te liczby stale rosną. Także w województwie łódzkim. Z tego powodu fotowoltaika ma się tutaj bardzo dobrze. Dlatego każdego miesiąca doświadczeni monterzy Stilo Energy, specjaliści od instalacji PV i OZE, instalują ponad 500 nowych farm fotowoltaicznych o średniej mocy 5,7 kW.

Czy te setki osób się mylą, czy może podjęły słuszną decyzję? Dlaczego fotowoltaika w łódzkiem się opłaca? Czy warto inwestować w OZE w Łodzi i okolicach?

Instalacje fotowoltaiczne a województwo łódzkie: ile wynosi średnie nasłonecznienie?

Wystarczająco dużo, aby Twoja własna instalacja fotowoltaiczna wyszła na plus. Średnie nasłonecznienie w całej Polsce wynosi od 950 do 1100 kWh / m2. A już przy tych wartościach fotowoltaika może się opłacać.

Ponadto, w województwie łódzkim jest jeszcze lepiej. Średnie nasłonecznienie w łódzkiem przekracza 1100 kWh / m2. A w niektórych miesiącach w roku dochodzi nawet do 5542,60 kWh / m2 na dobę. Dlatego: Łódź i okolice = dużo światła słonecznego = duże ilości prądu, które wygeneruje Twoja instalacja PV = większe oszczędności. Prosty algorytm, który odkryły już setki tysięcy Polaków. A Ty?

Wciąż nie masz pewności, czy montaż instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu, gospodarstwie rolnym lub firmie ma sens? Najlepiej będzie jeśli przekonasz się osobiście, napisz do nas – uzyskaj bezpłatną, niezobowiązującą wycenę instalacji fotowoltaicznej dostosowanej do Twoich potrzeb.

Gdzie w Polsce opłaca się montować fotowoltaikę? Łódź i okolice, a więc i całe województwo łódzkie na powyższej mapie jest baaaardzo pomarańczowe. Badania, liczby i statystyki nie kłamią. Fotowoltaika i województwo łódzkie mają wiele wspólnego. (źródło: Wikipedia)

Dlatego Fotowoltaika w województwie łódzkim staje się coraz popularniejsza. Z tego powodu ekipy montażowe Stilo Energy każdego dnia kursują po Łodzi i okolicach, projektując i montując instalacje fotowoltaiczne w takich miastach jak:

 • Aleksandrów Łódzki
 • Bełchatów
 • Głowno
 • Konstantynów Łódzki
 • Kutno
 • Łask
 • Łowicz
 • Łódź
 • Opoczno
 • Ozorków
 • Pabianice
 • Piotrków Trybunalski
 • Radomsko
 • Rawa Mazowiecka
 • Sieradz
 • Skierniewice
 • Tomaszów Mazowiecki
 • Wieluń
 • Zduńska Wola
 • Zgierz

…i w każdym domku jednorodzinnym, przedsiębiorstwie, czy gospodarstwie rolnym w dowolnym mieście i wsi w województwie łódzkim, które nadaje się do montażu instalacji fotowoltaicznej. Dlatego fotowoltaika w łódzkiem to Twoja niepowtarzalna szansa na niższe rachunki za prąd i szybki zwrot z inwestycji. 

Szczególnie, jeśli dowiesz się, jak pozyskać dotacje na instalacje fotowoltaiczne w województwie łódzkim i zmniejszysz niezbędny kapitał na start.

Dotacje na fotowoltaikę w województwie łódzkim

Setki tysięcy prosumentów w Polsce już z nich skorzystało, więc czas na Ciebie! Co więcej w łódzkiem masz do dyspozycji sporo ulg, dotacji i programów wsparcia. Gdzie można zdobyć finansowanie fotowoltaiki?

 • Agroenergia (pożyczki do 100% kosztów i dotacje w wysokości 40% całej instalacji dla rolników, którzy chcą inwestować w OZE)
 • Czysta Energia (do 5000 PLN dofinansowania na OZE)
 • Energia Plus (do 15 000 PLN dofinansowania)
 • Mój Prąd (do 5000 PLN dofinansowania na fotowoltaikę) – w 2020 roku złożyliśmy 1042 wnioski o dotację z programu “Mój Prąd” dla naszych Klientów
 • Ulga podatkowa na fotowoltaikę (do 53 000 PLN odliczenia od podstawy opodatkowania w związku z wydatkami na fotowoltaikę)
 • Ulga podatkowa dla rolników (o 25% niższy podatek rolny w woj. łódzkim)

Protip: jeśli to jeszcze nie wystarczy, obserwuj strony WWW i social media lokalnych organów samorządowych w Twojej gminie, powiecie lub mieście. Często to właśnie tam pojawiają się najświeższe informacje o najnowszych dotacjach na OZE w Twojej okolicy.

Dodatkowo trzeba przyznać, że takich grantów jest coraz więcej. Przykładowo, serwis gramwzielone.pl już w 2017 roku pisał o systemie dotacji na fotowoltaikę w łódzkiem, z których można było pokryć aż 85% kosztów instalacji PV. Nie przegap kolejnych takich newsów i zacznij przygotowania do inwestycji w panele fotowoltaiczne.

Fotowoltaika Łódź i okolice – którego dostawcę fotowoltaiki wybrać?

Jak wybrać firmę fotowoltaiczną, która naprawdę “zrobi robotę” i z której będziesz realnie zadowolony?

Wybierz firmę fotowoltaiczną, która kompleksowo przeprowadzi Cię przez cały proces projektowania, zbierania niezbędnej dokumentacji i montażu fotowoltaiki. Bez półśrodków, tanich komponentów i błędów. 

Sprawdź Stilo Energyfirmę fotowoltaicznąw województwie łódzkim, która od A do Z zainstaluje fotowoltaikę w Twoim domu, firmie lub na gospodarstwie.

Jeśli chcesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd i zainwestować w coś, co ma sens, wybierz fotowoltaikę od Stilo Energy. Napisz do nas, sprawdź, jakie są Twoje możliwości i potencjalne oszczędności, a następnie dołącz do blisko 300 000 prosumentów w Polsce!

Zainteresował Cię temat fotowoltaiki? Masz pytania?
Zostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą.