Fotowoltaika Lubelskie: instalacje fotowoltaiczne na Lubelszczyźnie

Fotowoltaika Lubelskie: instalacje fotowoltaiczne na Lubelszczyźnie

Mieszkasz lub prowadzisz firmę w województwie lubelskim? Prowadzisz własne gospodarstwo rolne w lubelskiem? Masz świadomość, o ile wzrosły Twoje wydatki, koszty życia i prowadzenia działalności gospodarczej w ostatnich latach? Z pewnością! Wiesz, co może być remedium na te wszystkie podwyżki? Fotowoltaika w Lubelskiem !

Fotowoltaika w lubelskiem – jak zaoszczędzić na energii elektrycznej?

Nieważne, czy jako przedsiębiorca, rolnik, lub po prostu zwykły użytkownik energii elektrycznej, z pewnością wydajesz na rachunki za prąd od kilkuset do kilku tysięcy złotych miesięcznie, prawda? 

Nie tylko Ty tak masz. Właśnie dlatego coraz więcej osób i firm na Lubelszczyźnie stawia na montaż instalacji fotowoltaicznej. Dlaczego?

 1. Ceny prądu rosną z roku na rok. Przez ostatnie kilkanaście lat ceny prądu wzrosły o 137%
 2. Niepewna, post-pandemiczna rzeczywistość sprawia, że mamy ograniczone pole do inwestycji i oszczędności.
 3. Inflacja jest coraz wyższa. Trzymanie pieniędzy w przysłowiowej “skarpecie” nie ma sensu.

Między innymi także z tych powodów fotowoltaika i województwo lubelskie mają ze sobą coraz więcej wspólnego. Inwestycja w fotowoltaikę to dobry pomysł na lokowanie oszczędności i co więcej na niższe rachunki za prąd przez kolejne dziesięciolecia.

Boom na fotowoltaikę w Lublinie i okolicach trwa… czy aby na pewno?

Boom na fotowoltaikę w Polsce, ale i w naszym regionie to nie chwilowa moda. Już blisko dwie dekady popularność i moc instalacji fotowoltaicznych na Lubelszczyźnie, podobnie, jak w całym kraju… rośnie

Nie wierz na słowo. Oto twarde dane. W 2005 roku wszystkie panele fotowoltaiczne w Polsce generowały 0,3 MW mocy. Na koniec 2020 roku było to już 3960 MW i ta moc stale rośnie! 13 000 razy więcej w ciągu ostatnich 15 lat. Brzmi poważnie?

Podobnie jest z fotowoltaiką w województwie lubelskim. Fotowoltaika Lubelskie ma się dobrze i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Dlatego co miesiąc monterzy Stilo Energy w domach prywatnych, gospodarstwach rolnych i przedsiębiorstwach uruchamiają ponad 500 nowych farm fotowoltaicznych o średniej mocy 5,7 kW.

Czy te setki osób nie mylą się i czy aby na pewno boom na fotowoltaikę jest czymś uzasadniony i naprawdę opłacalny? Czy warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną w lubelskiem?

Nowe instalacje fotowoltaiczne a województwo lubelskie – czy to się opłaca?

Tak. Po prostu. Po raz kolejny nie wierz słowom, a liczbom.

Średnie nasłonecznienie w Lublinie i okolicach znacznie przewyższa polską średnią (od 950 do 1100 kWh / m2). Ponadto w tym regionie w skali roku możemy liczyć na ok. 1200 kWh / m2, a w niektórych miesiącach nawet 5548 kWh / m2, więc instalacja fotowoltaiczna w województwie lubelskim będzie jedną z najbardziej efektywnych instalacji PV w całej Polsce. Czyli lubelszczyzna może pochwalić się bardzo dobrym nasłonecznieniem. Tak trzymać!

Ważne: doprecyzuj szczegóły indywidualnego projektu instalacji fotowoltaicznej, “skrojonego” pod Twoje potrzeby, tak, aby Twoja mała farma fotowoltaiczna była maksymalnie efektywna i rentowna. Jeśli tego dopilnujesz, zwrot z inwestycji w fotowoltaikę na Lubelszczyźnie nastąpi już po 6 latach. A potem już tylko dodatkowe oszczędności i niższe rachunki za prąd przez dziesięciolecia. To jest plan!

Gdzie w Polsce opłaca się montować fotowoltaikę? Lublin i okolice, a nawet całe województwo lubelskie, to zdecydowanie jedna z najlepszych lokalizacji w Polsce na fotowoltaikę w domu lub w firmie. Czyli to nie tani marketing. Liczby nie kłamią. (źródło: Wikipedia)

Taki plan ma wielu z nas. Z tego powodu ekipy montażowe Stilo Energy regularnie kursują po województwie lubelskim, projektując i montując instalacje fotowoltaiczne w takich miastach jak:

 • Biała Podlaska
 • Biłgoraj
 • Chełm
 • Dęblin
 • Hrubieszów
 • Janów Lubelski
 • Krasnystaw
 • Kraśnik
 • Lubartów
 • Lublin
 • Łęczna
 • Łuków
 • Międzyrzec Podlaski
 • Parczew
 • Puławy
 • Radzyń Podlaski
 • Ryki
 • Świdnik
 • Tomaszów Lubelski
 • Włodawa
 • Zamość

…i w każdym innym miejscu – domu, firmie, czy gospodarstwie rolnym – które nadaje się do montażu instalacji fotowoltaicznej. Dlatego fotowoltaika w Lubelskiem się opłaca. Wysoka rentowność, szybki zwrot z inwestycji w OZE i niższe rachunki za prąd przez dekady. 

Przekonaj się sam i napisz do nas – uzyskaj bezpłatną wycenę instalacji fotowoltaicznej dostosowanej do Twoich potrzeb i zużycia prądu w ostatnich latach i dowiedz się, ile już pieniędzy straciłeś, a ile możesz zaoszczędzić w przyszłości. 

Gdyby tego było mało, dodatkowo, poniżej znajdziesz zbiór informacji o tym, jak zdobyć dotacje na instalacje fotowoltaiczne w województwie lubelskim.

Dotacje na fotowoltaikę w Lublinie i na Lubelszczyźnie

Kilkaset tysięcy prosumentów w Polsce już korzysta z energii ze Słońca. A Ty?

Jeśli jeszcze się wahasz, być może przekonają Cię dotacje na fotowoltaikę, które możesz uzyskać z różnych programów wsparcia od Unii Europejskiej, urzędów centralnych, ale i lokalnych samorządów.

Jeśli chodzi o dotacje na fotowoltaikę w województwie lubelskim, to zanotuj sobie takie programy i ulgi na OZE jak:

 • Agroenergia (pożyczki do 100% kosztów i dotacje w wysokości 40% całej instalacji dla rolników, którzy chcą inwestować w OZE)
 • Czysta Energia (do 5000 PLN dofinansowania na OZE)
 • Energia Plus (do 15 000 PLN dofinansowania)
 • Mój Prąd (do 5000 PLN dofinansowania na fotowoltaikę) – w 2020 roku złożyliśmy 1042 wnioski o dotację z programu “Mój Prąd” dla naszych Klientów
 • Ulga podatkowa na fotowoltaikę (do 53 000 PLN odliczenia od podstawy opodatkowania w związku z wydatkami na fotowoltaikę)
 • Ulga podatkowa dla rolników (o 25% niższy podatek rolny w woj. lubelskim)

Protip: obserwuj strony WWW i profile w social mediach lokalnych urzędów w Twoim mieście, gminie lub powiecie, a także urzędu województwa lubelskiego. Dlatego to zapewne właśnie tam w pierwszej kolejności pojawi się informacja o programach wsparcia dla przyszłych prosumentów, którzy chcą zainwestować w fotowoltaikę. Szkoda, aby taka okazja Cię ominęła, prawda?

Przykładowo, serwis gramwzielone.pl już w 2016 roku informował o lokalnych programach wsparcia fotowoltaiki. Dotacje na OZE wynosiły wtedy nawet 65% wartości całej inwestycji! Nie przegap kolejnych takich sygnałów i zainwestuj w fotowoltaikę.

Fotowoltaika w Lubelskiem – którą firmę wybrać?

Który wykonawca instalacji fotowoltaicznych w woj. lubelskim jest godny uwagi? Postaw na dostawcę, który kompleksowo przeprowadzi Cię przez cały proces projektowania i montażu, a także ewentualnego serwisu instalacji PV – od wyceny poprzez wsparcie w pozyskaniu dotacji i niezbędnych dokumentów aż aż po pełną konfigurację i wsparcie serwisowe.

Dokładnie tak działa Stilo Energyfirma fotowoltaicznaw województwie lubelskim. Od A do Z. Czyli kompleksowa usługa projektu i montażu instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu lub przedsiębiorstwie. Wchodzisz w to?

Jeśli chcesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd i mądrze zainwestować dodatkowe środki, wybierz fotowoltaikę od Stilo Energy. Napisz do nas, sprawdź, jakie są Twoje możliwości i dołącz do blisko 300 000 prosumentów w Polsce!

Zainteresował Cię temat fotowoltaiki? Masz pytania?
Zostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą.