Fotowoltaika Lubuskie: instalacje fotowoltaiczne na ziemi lubuskiej

Fotowoltaika Lubuskie: instalacje fotowoltaiczne na ziemi lubuskiej

Nieważne, czy mieszkasz bliżej Zielonej Góry, czy może Gorzowa Wielkopolskiego. Nieważne, czy w Twoim sercu jest Falubaz, czy Stal. Tym razem to nie ma znaczenia, ponieważ to, co za chwilę przeczytasz, dotyczy prawie KAŻDEGO.

Jeśli prowadzisz firmę w lubuskiem lub posiadasz własny domek jednorodzinny, a nawet jeśli masz własne gospodarstwo rolne, możesz realnie, radykalnie obniżyć swoje miesięczne koszty życia i biznesu. W jaki sposób? Pomoże Ci w tym inwestycja w instalacje fotowoltaiczne w województwie lubuskim!

Fotowoltaika w lubuskiem, czyli historia o tym, jak zaoszczędzić

Przedsiębiorcy, rolnicy i mieszkańcy domków jednorodzinnych w województwie lubuskim mają w końcu możliwość podreperowania swojego budżetu. Jesteś jednym z nich? To czytaj dalej!

Pamiętasz, ile płacisz miesięcznie lub rocznie za prąd w domu, firmie lub na gospodarce? Na pewno za dużo. Kilkaset, a może nawet kilka tysięcy złotych, prawda? A masz świadomość, o ile wzrosły Twoje rachunki za energię elektryczną w ostatnich kilkunastu latach? O 137%. O zgrozo.

Do tego COVID-19, szybująca inflacja, niskie oprocentowanie lokat w bankach, coraz więcej trudności w prowadzeniu firmy i coraz więcej kosztów życia codziennego…

Nie tylko Ty znasz te problemy. Właśnie dlatego coraz więcej osób fizycznych i firm gdzieś pomiędzy Zieloną Górą a Gorzowem Wielkopolskim stawia na montaż instalacji fotowoltaicznej. Inwestycja w fotowoltaikę w lubuskiem to dobry pomysł na lokowanie oszczędności i niższe rachunki za prąd przez kolejne dziesięciolecia.

Moda na fotowoltaikę a Gorzów Wlkp., Zielona Góra i okolice

Czy fotowoltaika jest tutaj popularna? Owszem! Boom na fotowoltaikę zarówno w naszym regionie, jak i w całej Polsce, to nie chwilowa moda, a stały trend. Co więcej od dwóch dekad moc i popularność instalacji fotowoltaicznym w lubuskiem tylko i wyłącznie ROŚNIE!

Nie wierzysz? No to teraz czas na same konkrety. W 2005 roku wszystkie instalacje fotowoltaiczne w Polsce generowały 0,3 MW mocy. Na koniec 2020 roku było to już 3960 MW. Ta moc jest coraz większa. Nawet teraz, kiedy to czytasz, jest prawie pewne, że gdzieś w Polsce właśnie ktoś montuje instalację fotowoltaiczną. Bardzo prawdopodobne, że kolejny prosument w tym momencie dołącza do grona osób, których podwyżki cen prądu w praktyce już nigdy nie będą dotyczyć.

W ciągu ostatnich 15 lat fotowoltaika w Polsce i w naszych okolicach urosła 13 000 razy. 

Nie inaczej jest w województwie lubuskim. Team Fotowoltaika Lubuskie rośnie w siłę i nic nie wskazuje na to, aby ta tendencja miała się odwrócić. Bo to się po prostu opłaca.

Dlatego każdego miesiąca ekipy montażowe Stilo Energy, złożone z doświadczonych specjalistów od instalacji PV i OZE, projektują i uruchamiają ponad 500 nowych farm fotowoltaicznych o średniej mocy 5,7 kW. Czy ten lokalny boom na fotowoltaikę ma sens i czy warto inwestować w fotowoltaikę w lubuskiem?

Nowe instalacje fotowoltaiczne a województwo lubuskie – czy to dobry pomysł?

Tak. Dlaczego?

Średnie nasłonecznienie w Polsce wynosi od 950 do 1100 kWh / m2. Już na tym etapie instalacja fotowoltaiczna może osiągać maksymalną efektywność i rentowność.

Ponadto średnie nasłonecznienie w lubuskiem to ok. 1100 kWh na metr kwadratowy, a, przykładowo, w skrajnych przypadkach w Zielonej Górze może wynieść nawet 5445 kWh / m2!

Wniosek? Instalacja fotowoltaiczna w województwie lubuskim może okazać się jedną z Twoich najlepszych decyzji, która może wygenerować całkowity zwrot z inwestycji już w 6 lat. Lubuskie = słońce. Słońce = darmowa energia. Proste.

Pamiętaj, omów i ustal szczegóły indywidualnego projektu instalacji fotowoltaicznej. Zadbaj o to, aby Twoja mała farma fotowoltaiczna była maksymalnie efektywna i rentowna jeszcze na etapie projektowania i wyceny. To zapewni Ci 100% zwrotu zainwestowanych środków w fotowoltaikę po 6 latach, a następnie oszczędności i niższe rachunki przez lata!

Nasłonecznienie w Polsce

Gdzie w Polsce opłaca się montować fotowoltaikę? Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski i okolice – całe województwo lubuskie to z pewnością dobra lokalizacja na domową lub firmową fotowoltaikę. Badania, liczby i statystyki nie kłamią. (źródło: Wikipedia)

Aby ten plan się udał, monterzy Stilo Energy pokonują setki kilometrów dziennie po województwie lubuskim, projektując i montując instalacje fotowoltaiczne w takich miastach jak:

 • Drezdenko
 • Gorzów Wielkopolski
 • Gubin
 • Kostrzyn nad Odrą
 • Kożuchów
 • Krosno Odrzańskie
 • Lubsko
 • Międzyrzecz
 • Nowa Sól
 • Skwierzyna
 • Słubice
 • Strzelce Krajeńskie
 • Sulechów
 • Sulęcin
 • Szprotawa
 • Świebodzin
 • Wschowa
 • Zielona Góra
 • Żagań
 • Żary

…i w każdym innym miejscu – domu jednorodzinnym, przedsiębiorstwie, czy gospodarstwie rolnym – które nadaje się do montażu instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowo fotowoltaika w lubuskiem dla posiadacza domku, działki, firmy lub gospodarki, to wysoka rentowność, niższe rachunki za prąd przez lata i szybki zwrot z inwestycji w OZE w kieszeni. 

Jeszcze się wahasz? W takim razie przekonaj się osobiście i napisz do nas – uzyskaj bezpłatną, niezobowiązującą wycenę instalacji fotowoltaicznej dostosowanej do Twoich potrzeb i zużycia prądu w ostatnich latach i dowiedz się, czy w Twoim przypadku montaż instalacji PV ma sens.

Gdyby tego było mało, dodatkowo, poniżej znajdziesz zbiór informacji o tym, jak zdobyć dotacje na instalacje fotowoltaiczne w województwie lubuskim.

Dotacje – fotowoltaika w Lubuskiem

Jak zdobyć dotacje na instalacje fotowoltaiczne w naszym regionie? Udało się to już setkom tysięcy prosumentów w Polsce, więc i Tobie się uda.

Z pomocą przychodzą Unia Europejska, lokalne samorządy i rząd z programami wsparcia i ulgami podatkowymi dla inwestorów w OZE. Na przyszłych wyznawców fotowoltaiki w lubuskiem czekają takie dotacje i ulgi na OZE jak:

 • Agroenergia (pożyczki do 100% kosztów i dotacje w wysokości 40% całej instalacji dla rolników, którzy chcą inwestować w OZE)
 • Czysta Energia (do 5000 PLN dofinansowania na OZE)
 • Energia Plus (do 15 000 PLN dofinansowania)
 • Mój Prąd (do 5000 PLN dofinansowania na fotowoltaikę) – w 2020 roku złożyliśmy 1042 wnioski o dotację z programu “Mój Prąd” dla naszych Klientów
 • Ulga podatkowa na fotowoltaikę (do 53 000 PLN odliczenia od podstawy opodatkowania w związku z wydatkami na fotowoltaikę)
 • Ulga podatkowa dla rolników (o 25% niższy podatek rolny w woj. lubuskim)

Weź pod uwagę lokalne dofinansowania!

Protip: jeśli nie chcesz przegapić żadnego lokalnego programu w swojej gminie, powiecie lub mieście, a szczególnie żadnego większego projektu w województwie lubuskim, obserwuj samorządowe strony WWW i profile w social mediach. My także je na bieżąco monitorujemy, więc jeśli tylko pojawi się jakaś dodatkowa możliwość pozyskania dodatkowych środków na OZE, damy Ci znać!*

* jeśli wyślesz do nas formularz kontaktowy. 🙂 

Przykładowo, serwis gramwzielone.pl już w 2019 roku informował o 45 milionach złotych dotacji na OZE w tym województwie, z których można było pokryć aż 85% inwestycji w fotowoltaikę. Jak widać, da się trafić na naprawdę świetne okazje. Nie przegap kolejnych takich sygnałów i szykuj się na inwestycję w panele fotowoltaiczne.

Fotowoltaika w Lubuskiem – Zielona Góra i Gorzów Wlkp. – który dostawca fotowoltaiki jest najlepszy?

Jak wybrać firmę fotowoltaiczną, która naprawdę “zrobi robotę” i z której będziesz realnie zadowolony?

Przede wszystkim wybierz dostawcę, który kompleksowo przeprowadzi Cię przez cały proces projektowania, zbierania dokumentacji i montażu fotowoltaiki. Przede wszystkim bez półśrodków, tanich komponentów i błędów. 
Sprawdź Stilo Energyfirmę fotowoltaicznąw województwie lubuskim, która od A do Z zainstaluje fotowoltaikę w Twoim domu, firmie lub na gospodarstwie. Jeśli chcesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd i zainwestować w coś, co ma sens, wybierz fotowoltaikę od Stilo Energy. Napisz do nas, sprawdź, jakie są Twoje możliwości i potencjalne oszczędności, a następnie dołącz do blisko 300 000 prosumentów w Polsce!

Zainteresował Cię temat fotowoltaiki? Masz pytania?
Zostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą.