Fotowoltaika Małopolskie: instalacje fotowoltaiczne w Krakowie i aglomeracji krakowskiej

Fotowoltaika Małopolskie: instalacje fotowoltaiczne w Krakowie i aglomeracji krakowskiej

Wyobraź sobie, że istnieje sposób na powstrzymanie smogu w Krakowie i okolicach, a jednocześnie przy okazji obniżenie Twoich rachunków za prąd. Brzmi jak coś niemożliwego? A jednak! Z pomocą przychodzi… fotowoltaika w Małopolsce!

Jeśli mieszkasz w województwie małopolskim i (wybierz co najmniej jedną odpowiedź):

 • Jesteś właścicielem domu jednorodzinnego, kamienicy lub bloku mieszkalnego,
 • Prowadzisz własną działalność gospodarczą i Twoje rachunki za energię elektryczną przekraczają kilkaset złotych miesięcznie,
 • Jesteś rolnikiem i prowadzisz własne gospodarstwo,

to czytaj dalej i dowiedz się, jak montaż fotowoltaiki w Krakowie lub innym mieście w aglomeracji krakowskiej może odmienić Twój domowy lub firmowy budżet.

Fotowoltaika w województwie małopolskim – po co Ci instalacja fotowoltaiczna?

Czy aby na pewno fotowoltaika i województwo małopolskie mają ze sobą coś wspólnego? Oczywiście! Instalacja fotowoltaiczna w małopolskiem to świetny pomysł na inwestycję i innowacyjny sposób na oszczędzanie pieniędzy. Dlaczego? 

 1. Inwestycja w fotowoltaikę daje szybką i pewną stopę zwrotu – Twoja instalacja PV, szczególnie w przypadku otrzymania dotacji na fotowoltaikę, zwróci się w 6 lat!
 2. Własna przydomowa instalacja fotowoltaiczna sprawi, że przestaną Cię obchodzić podwyżki cen prądu, które w ciągu ostatnich kilkunastu lat wyniosły 137%. Zaoszczędzisz od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie.
 3. Coraz wyższe koszty prowadzenia biznesu, czy gospodarstwa rolnego, a do tego wyższa inflacja i niskie oprocentowanie lokat sprawiają, że nadwyżki budżetowe najlepiej inwestować w panele fotowoltaiczne.

Z tych i wielu innych powodów mieszkańcy Krakowa i innych okolicznych miast w całej aglomeracji krakowskiej, a także na terenie województwa małopolskiego decydują się na montaż instalacji fotowoltaicznej. Inwestycja w fotowoltaikę w województwie małopolskim naprawdę się opłaca. Właśnie w panelach fotowoltaicznych warto ulokować oszczędności i obniżyć rachunki za prąd na kolejne dekady.

Fotowoltaika w Małopolsce jest modna: boom na energię ze słońca

Team fotowoltaika małopolskie ma się dobrze i rośnie w siłę. Moda na instalacje fotowoltaiczne nie jest tutaj chwilowym zauroczeniem nowymi technologiami. Boom na fotowoltaikę rozkręcał się już od dwóch dekad, a teraz eksplodował z ogromną siłą nie tylko w województwie małopolskim, ale i w całej Polsce.

Zaledwie 16 lat temu, w 2005 roku, łączna moc instalacji fotowoltaicznych w Polsce wynosiła 0,3 MW. W grudniu 2020 wszystkie panele fotowoltaiczne w naszym kraju generowały 3960 MW. 13 000 razy więcej! To już nie marketing – to konkretne wyniki!

Mamy też w tym swój spory udział. Także w Małopolsce, gdzie fotowoltaika jest mile widziana wśród przedsiębiorców, rolników i właścicieli domków jednorodzinnych. Każdego miesiąca ekipy montażowe Stilo Energy, złożone ze specjalistów od instalacji PV i OZE, projektują i instalują ponad 500 nowych farm fotowoltaicznych o średniej mocy 5,7 kW. Dzieje się!

Instalacje fotowoltaiczne a województwo małopolskie: średnie nasłonecznienie

Zaraz, zaraz. Ale czy średnie nasłonecznienie w Małopolsce w skali roku jest wystarczające, aby fotowoltaika miała tu sens?

Tak, przeciętnie w całej Polsce średnie nasłonecznienie waha się od 950 do 1100 kWh / m2. To w zupełności wystarczy, aby własna przydomowa lub firmowa instalacja fotowoltaiczna spełniała swoją funkcję. W Krakowie i w okolicach jest jeszcze lepiej. Praktycznie całe województwo małopolskie jest bardzo dobrze doświetlone przez większą część roku. Co więcej w skrajnych przypadkach nasłonecznienie dochodzi nawet do 5598 kWh / m2 na dobę.

Setki tysięcy prosumentów w Polsce korzystają już z takiego rozwiązania, a Ty? Wciąż nie masz pewności, czy montaż instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu, gospodarstwie rolnym lub firmie ma sens? Przekonaj się osobiście i napisz do nas – uzyskaj bezpłatną wycenę instalacji fotowoltaicznej dostosowanej do Twoich potrzeb.

Gdzie w Polsce opłaca się montować fotowoltaikę? Kraków i okolice, a więc i całe województwo małopolskie są naprawdę dobrze doświetlone przez większą część roku. Tutaj instalacja fotowoltaiczna będzie bardzo efektywna i rentowna przez kolejne dekady po montażu. (źródło: Wikipedia)

Fotowoltaika w województwie małopolskim staje się coraz popularniejsza – to już często standard przy budowie nowych domów. Ekipy montażowe Stilo Energy każdego dnia podróżują po Krakowie i okolicach, aby projektować i montować instalacje fotowoltaiczne w takich miastach jak:

 • Andrychów
 • Bochnia
 • Brzesko
 • Chrzanów
 • Gorlice
 • Kęty
 • Kraków
 • Libiąż
 • Limanowa
 • Myślenice
 • Nowy Sącz
 • Nowy Targ
 • Olkusz
 • Oświęcim
 • Skawina
 • Tarnów
 • Trzebinia 
 • Wadowice
 • Wieliczka
 • Zakopane

…i w każdym innym mieście i wsi. W każdym domu, przedsiębiorstwie, czy gospodarstwie rolnym, które kwalifikuje się do montażu instalacji fotowoltaicznej. Umów się na bezpłatną konsultację z ekspertem Stilo Energy. Sprawdź, czy instalacja PV w Twoim przypadku ma sens i będzie opłacalna.

Przekonać Cię mogą informacje o tym, jak pozyskać dotacje na instalacje fotowoltaiczne w województwie małopolskim i zmniejszyć barierę wejścia w świat fotowoltaiki.

Dotacje na fotowoltaikę w województwie małopolskim

Setki tysięcy gospodarstw domowych i firm w Polsce już z nich skorzystało, więc czas na Ciebie! W małopolskiem masz do dyspozycji kilka naprawdę wartych uwagi ulg, dotacji i programów wsparcia dla przyszłych prosumentów. Gdzie zdobyć dofinansowanie do fotowoltaiki?

 • Agroenergia (pożyczki do 100% kosztów i dotacje w wysokości 40% całej instalacji dla rolników, którzy chcą inwestować w OZE)
 • Czysta Energia (do 5000 PLN dofinansowania na OZE)
 • Energia Plus (do 15 000 PLN dofinansowania)
 • Mój Prąd (do 5000 PLN dofinansowania na fotowoltaikę) – w 2020 roku złożyliśmy 1042 wnioski o dotację z programu “Mój Prąd” dla naszych Klientów
 • Ulga podatkowa na fotowoltaikę (do 53 000 PLN odliczenia od podstawy opodatkowania w związku z wydatkami na fotowoltaikę)
 • Ulga podatkowa dla rolników (o 25% niższy podatek rolny w woj. małopolskim)

Także lokalnych grantów i programów wsparcia dla fotowoltaiki jest coraz więcej. Przykładowo, serwis gramwzielone.pl już w 2018 roku zapowiadał 80 milionów złotych dla województwa małopolskiego na efektywność energetyczną i OZE. Obserwuj social media i strony WWW lokalnych urzędów i organizacji, aby nie przegapić podobnych okazji w Twojej okolicy.

Fotowoltaika Kraków i okolice a firmy fotowoltaiczne w Małopolsce

Która firma fotowoltaiczna w Małopolsce naprawdę zna się na tym, co robi i jest w stanie od A do Z zaprojektować, zamontować i uruchomić instalację fotowoltaiczną? Który dostawca fotowoltaiki kompleksowo przeprowadzi Cię przez cały proces projektowania, zbierania niezbędnej dokumentacji i montażu fotowoltaiki bez półśrodków, tanich komponentów i awarii?

Jak fotowoltaika małopolskie to tylko ze Stilo Energy – sprawdzoną firmą fotowoltaicznąw województwie małopolskim. Nasi specjaliści od OZE sprawnie i efektywnie zainstalują fotowoltaikę w Twoim domu, firmie lub na gospodarstwie.
Jeśli chcesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd i zainwestować w coś, co ma sens, wybierz fotowoltaikę od Stilo Energy. Napisz do nas, sprawdź, jakie są Twoje możliwości i potencjalne oszczędności, a następnie zostań jednym z 300 000 prosumentów w Polsce!

Zainteresował Cię temat fotowoltaiki? Masz pytania?
Zostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą.