Fotowoltaika Mazowieckie: instalacje fotowoltaiczne w Warszawie i na Mazowszu

Fotowoltaika Mazowieckie: instalacje fotowoltaiczne w Warszawie i na Mazowszu

Ceny prądu rosną z roku na rok, a nasze domowe i firmowe budżety nie mogą już tego dłużej znosić. Mieszkańcy Mazowsza w końcu mają szansę na obniżenie kosztów życia i działalności gospodarczej w swoich domach jednorodzinnych, przedsiębiorstwach i gospodarstwach rolnych. Mieszkasz w woj. mazowieckim i szukasz sposobu na dodatkowe oszczędności?
Jeśli tak, to lekarstwem na Twoje bolączki może okazać się fotowoltaika! Statystyki potwierdzają, że województwo mazowieckie to idealna lokalizacja na inwestycje w instalacje fotowoltaiczne, a dodatkowo OZE to coraz popularniejszy, innowacyjny sposób na oszczędzanie pieniędzy. Skąd to wiemy? Przekonaj się dlaczego fotowoltaika w Mazowieckim się opłaca!

Fotowoltaika w mazowieckim: czy to się opłaca? 5 powodów.

Jedno jest pewne: województwo mazowieckie i fotowoltaika idą w parze w kierunku ekologicznych źródeł energii i niższych kosztów jej produkcji. Właściciele domków jednorodzinnych, a także przedsiębiorcy i rolnicy coraz chętniej spoglądają w kierunku OZE. Powodów i dowodów, dla których warto współpracować z tym tandemem i zamówić fotowoltaikę, jest kilka:

 1. 6 lat – po takim czasie zwróci Ci się inwestycja w fotowoltaikę w województwie mazowieckim ze Stilo Energy. Panele fotowoltaiczne to gwarancja pewnej i szybkiej stopy zwrotu.
 2. 137% – o tyle wzrosły ceny za energię elektryczną w ostatnich kilkunastu latach na Mazowszu. Dalej chcesz za to aż tyle dopłacać? Od kilkuset do kilku tysięcy złotych miesięcznie i z roku na rok coraz więcej? A może lepiej obniżyć rachunki za prąd na kolejne dekady?
 3. 3,4% – tyle wyniosła inflacja w 2020 roku. Koszty prowadzenia biznesu, czy gospodarstwa rolnego rosną. Do tego niskie oprocentowanie lokat. Nie opłaca się trzymać pieniędzy “w skarpecie”, bo szybciej, niż kiedykolwiek tracą na wartości. Lepiej inwestować. Choćby w fotowoltaikę.
 4. 13 000 razy – o tyle wzrosła moc wszystkich instalacji fotowoltaicznych w Polsce pomiędzy 2005 a 2020 rokiem: z 0,3 na 3960 MW. Boom na fotowoltaikę dopiero się rozkręca. Szczególnie w województwie mazowieckim.
 5. 500 nowych instalacji fotowoltaicznych miesięcznie – tyle systemów każdego miesiąca projektują, wdrażają i uruchamiają ekipy specjalistów Stilo Energy od instalacji PV.

Instalacje fotowoltaiczne a średnie nasłonecznienie w Warszawie i na Mazowszu

Powyższe liczby wyglądają imponująco, ale czy średnie nasłonecznienie na Mazowszu w skali roku wystarczy, aby montaż fotowoltaiki miał ekonomiczny i praktyczny sens?

Tak, tak w całej Polsce, jak i na Mazowszu średnie nasłonecznienie waha się od 950 do 1100 kWh / m2. To w zupełności wystarczy, aby własna przydomowa lub firmowa instalacja fotowoltaiczna zlokalizowana na terenie woj. mazowieckiego spełniała swoją funkcję. Ba! W skrajnych przypadkach powyższe wartości mogą osiągać nawet 5445 kWh / m2, a wtedy rentowność instalacji PV gwałtownie rośnie! Praktycznie całe województwo mazowieckie jest bardzo dobrze doświetlone przez większą część roku, więc fotowoltaika jest tu mile widziana.

Setki tysięcy prosumentów w Polsce i w mazowieckiem korzystają już z własnej przydomowej instalacji fotowoltaicznej. Na co czekasz? Dalej nie masz pewności, czy montaż instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu, gospodarstwie rolnym lub firmie ma sens? Sprawdź u źródła. Napisz do nas i uzyskaj bezpłatną wycenę instalacji fotowoltaicznej, która w 100% spełni Twoje potrzeby i oczekiwania. Dodatkowo sprawdzimy, czy instalacja PV sprawdzi się na Twojej posesji.

Gdzie w Polsce warto montować fotowoltaikę? Warszawa i okolice, ale także całe województwo mazowieckie to dobra lokalizacja na instalację fotowoltaiczną. (źródło: Wikipedia)

Gdzie znajdziesz nasze instalacje?

Fotowoltaika w województwie mazowieckim staje się standardem lokalnych firm, osiedli i domków jednorodzinnych. Monterzy Stilo Energy każdego dnia projektują, montują i uruchamiają instalacje fotowoltaiczne w takich miastach jak:

 • Ciechanów
 • Grodzisk Mazowiecki
 • Legionowo
 • Marki
 • Mińsk Mazowiecki
 • Mława
 • Nowy Dwór Mazowiecki
 • Ostrołęka
 • Otwock
 • Piaseczno
 • Płock
 • Pruszków
 • Radom
 • Siedlce
 • Sochaczew
 • Warszawa
 • Wołomin
 • Wyszków
 • Ząbki
 • Żyrardów

…i w każdym innym mieście i wsi, gdzie tylko jest możliwość i ekonomiczne podstawy do tego, aby zamontować fotowoltaikę. W każdym domu, przedsiębiorstwie, czy gospodarstwie rolnym, które kwalifikuje się do montażu instalacji fotowoltaicznej

Umów się na bezpłatną konsultację z ekspertem Stilo Energy i sprawdź, czy instalacja PV w Twoim domu lub firmie ma szansę na sukces.

Dowiedz się, jak pozyskać dotacje na instalacje fotowoltaiczne w województwie mazowieckim i w samej Warszawie, aby zminimalizować koszty po Twojej stronie.

Dotacje na fotowoltaikę w województwie mazowieckim

Lokalne i ogólnopolskie ulgi podatkowe, dotacje i programy wsparcia dla przyszłych prosumentów to świetna okazja na obniżenie kosztów montażu instalacji fotowoltaicznej i przyspieszenie zwrotu z inwestycji. Na które dotacje na fotowoltaikę warto zwrócić uwagę i jak zdobyć dofinansowanie do fotowoltaiki?

 • Agroenergia (pożyczki do 100% kosztów i dotacje w wysokości 40% całej instalacji dla rolników, którzy chcą inwestować w OZE)
 • Czysta Energia (do 5000 PLN dofinansowania na OZE)
 • Energia Plus (do 15 000 PLN dofinansowania)
 • Mój Prąd (do 5000 PLN dofinansowania na fotowoltaikę) – w 2020 roku złożyliśmy 1042 wnioski o dotację z programu “Mój Prąd” dla naszych Klientów
 • Ulga podatkowa na fotowoltaikę (do 53 000 PLN wydatków poniesionych na fotowoltaikę do odliczenia od podstawy opodatkowania)
 • Ulga podatkowa dla rolników (o 25% niższy podatek rolny w woj. mazowieckim)
 • Warszawska dotacja na fotowoltaikę (do 15 000 PLN na fotowoltaikę dla osób fizycznych, firm, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych)

Co więcej lokalnych dotacji i programów wsparcia dla fotowoltaiki w województwie mazowieckim jest coraz więcej. 

Przykładowo, serwis gramwzielone.pl już w 2017 zapowiadał lokalne dotacje na OZE o wartości nawet 15 000 złotych, a także wielomilionowym wsparciu dla gmin w mazowieckiem i ich mieszkańców na efektywność energetyczną i OZE. Obserwuj social media i strony WWW lokalnych urzędów i organizacji, aby nie przegapić podobnych okazji w Twojej okolicy.

Fotowoltaika Warszawa i okolice a firmy fotowoltaiczne Mazowsze

Która firma fotowoltaiczna na Mazowszu naprawdę zna się na tym, co robi i jest w stanie od A do Z zaprojektować, zamontować i uruchomić instalację fotowoltaiczną? Który dostawca fotowoltaiki w okolicy Warszawy kompleksowo przeprowadzi Cię przez cały proces projektowania, zbierania niezbędnej dokumentacji i montażu fotowoltaiki bez półśrodków, tanich komponentów i awarii?

Jak fotowoltaika mazowieckie to tylko ze Stilo Energy – sprawdzoną firmą fotowoltaicznąw województwie mazowieckim. Nasi specjaliści od OZE sprawnie i efektywnie zainstalują fotowoltaikę w Twoim domu, firmie lub na gospodarstwie.

Jeśli chcesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd i zainwestować w coś, co ma sens, wybierz fotowoltaikę od Stilo Energy. Napisz do nas, sprawdź, jakie są Twoje możliwości i potencjalne oszczędności, a następnie zostań jednym z 300 000 prosumentów w Polsce!

Zainteresował Cię temat fotowoltaiki? Masz pytania?
Zostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą.