Panele fotowoltaiczne Full Black: 5 powodów, dla których warto je wybrać

Panele fotowoltaiczne Full Black: 5 powodów, dla których warto je wybrać

Monokrystaliczne panele Full Black łączą w sobie wysoką wydajność i efektowne wrażenia wizualne. Co jeszcze kryją w sobie tego rodzaju panele fotowoltaiczne i dlaczego warto wybrać właśnie je? Sprawdzamy największe atuty paneli Full Black.

Na rynku jest niewiele paneli, które łączą w sobie funkcjonalność oraz estetykę. Możemy jednak zaliczyć do nich moduły Full Black, które nie tylko dostarczają dużo energii elektrycznej, ale też znakomicie prezentują się na dachu każdego domu. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Panele monokrystaliczne Full Black – krótka charakterystyka

Panele Full Black należą do grupy modułów monokrystalicznych. Oznacza to, że jedno ogniwo wykonane jest z pojedynczego kryształu krzemu. To niezwykle ważne, ponieważ przekłada się na ich wydajność. Im mniej kryształów w ogniwie, tym więcej prądu może ono wyprodukować. Dlatego panele monokrystaliczne pod względem efektywności przewyższają panele polikrystaliczne. Z drugiej strony ich produkcja jest znacznie bardziej czasochłonna, co znajduje odzwierciedlenie w kosztach paneli monokrystalicznych. Inwestycja jest więc większa, jednak zwraca się w czasie użytkowania instalacji fotowoltaicznej.

Drugim aspektem, który wyróżnia panele Full Black jest ich wygląd. Ciemna, niemal czarna powierzchnia prezentuje się znacznie lepiej niż tradycyjne panele, podzielone wyraźną siatką mocno wyróżniają się na tle na dachu. Natomiast panele monokrystaliczne Full Black na ciemnej dachówce są praktycznie niezauważalne.

Dlaczego warto zainwestować w panele monokrystaliczne Full Black?

Mimo że w momencie zakupu decyzja o inwestycji w panele monokrystaliczne Full Black wiąże się z nieznacznie większym wydatkiem, jest to rozwiązanie, które cieszy się większą popularnością w Polsce i na świecie. Te eleganckie panele mają też znacznie więcej zalet, wpływających na atrakcyjność oferty dla inwestorów.

Gwarancja większej wydajności i najlepszej sprawności

Jak już zostało wspomniane, ogniwo fotowoltaiczne monokrystaliczne powstaje z jednego kryształu krzemu, dzięki czemu jest w stanie generować więcej energii elektrycznej w jednym ogniwie. Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych udowodniły większą efektywność paneli monokrystalicznych w porównaniu z ich polikrystalicznymi odpowiednikami. Podczas gdy te pierwsze generowały wydajność konwersji na poziomie ponad 19%, moduły zbudowane z kilku kryształów osiągały poziom 15%. Panele monokrystaliczne odnotowują też rzadsze spadki wydajności.

Najmniejszy spadek mocy w czasie użytkowania i najwyższa trwałość

Panele monokrystaliczne Full Black to produkt premium, który charakteryzuje się wyjątkową trwałością i efektywnością. Potwierdzają zarówno badania, jak i oferty producentów. Kupując te panele, można liczyć na nawet 25 lat gwarancji wydajności instalacji fotowoltaicznej, a decydując się na inwestycję ze Stilo Energy, jest możliwy również wybór specjalnej Złotej Gwarancji, która obejmuje dwukrotny okres zwrotu inwestycji. Według szacunków, wysoka wydajność paneli monokrystalicznych może trwać nawet przez 35 lat. Zważywszy na fakt, że inwestycja zwraca się już po 7-8 latach, to wyjątkowo długi okres z darmową energią elektryczną.

Nowoczesna, dopracowana technologia produkcji

Innowacyjne rozwiązania techniczne dotyczą nie tylko samego procesu produkcji paneli monokrystalicznych. Najnowsze modele, które dostępne są na rynku, umożliwiają m.in. współpracę paneli z wszystkimi typami inwerterów i sterowników. To niezwykle ważne w kontekście ewentualnej rozbudowy instalacji fotowoltaicznej lub wymiany starych paneli na nowsze.

Wysoka odporność na anomalie pogodowe

Panele fotowoltaiczne Full Black są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również trwałe. Jednolita budowa zapewnia większą wytrzymałość na anomalie pogodowe – wiatr, deszcz, grad czy śnieg. Z racji lekkiej konstrukcji moduły nie ulegają dużym przeciążeniom. Czarne panele są też bardziej wydajne przy niekorzystnej pogodzie. Potrzebują bowiem mniej światła do generowania energii elektrycznej.

Panele monokrystaliczne Full Black w ofercie Stilo Energy

Ze względu na wysoką wytrzymałość, wydajność i trwałość, w ofercie Stilo Energy znajdują się  panele monokrystaliczne Full Black w technologii half-cut cell, które gwarantują nie tylko efektywną pracę, ale też korzystną warstwę wizualną. Większość instalacji fotowoltaicznych w Stilo Energy projektowana jest z wykorzystaniem monokrystalicznych modułów o mocy 385–400 Wp. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie optymalnego uzysku na niewielkiej powierzchni, niezależnie od pogody, a więc także przy słabym nasłonecznieniu i niskiej temperaturze. 


Jeśli zainteresował Cię temat fotowoltaiki to zapraszamy do wypełnienia formularza