Początek roku to idealny moment na montaż instalacji fotowoltaicznej

Początek roku to idealny moment na montaż instalacji fotowoltaicznej

Która pora roku jest najlepsza na montaż paneli fotowoltaicznych? W praktyce aktywność związana z montażem elektrowni słonecznych w Polsce jest prowadzona cały rok. Istnieją jednak momenty, które są szczególne odpowiednie dla rozpoczęcia działań związanych z inwestycją w panele słoneczne. Początek roku jest najbardziej korzystny. Dowiedz się dlaczego i skontaktuj się z naszym konsultantem jeszcze dziś – przełom lutego i marca to najlepszy moment na instalację paneli fotowoltaicznych.  

Początek roku to swobodny dobór terminów

Początek roku, zwłaszcza śnieżna zima, nie sprzyja montażowi paneli słonecznych na dachu budynku. Pierwsze miesiące roku cechują się mniejszą liczbą zapytań i zleceń na montaż paneli, w porównaniu do szczytowych miesięcy w roku. Zgłoszenie się do firmy instalatorskiej po nowym roku z planami montażu paneli słonecznej gwarantuje krótki czas realizacji zlecenia oraz daje klientowi większy wybór w obszarze terminów instalacji paneli fotowoltaicznych w danym roku. Im późniejsze zgłoszenie się z zamówieniem na panele, tym mniejszy wybór wygodnego przez klienta terminu. Montaż standardowej instalacji przydomowej trwa jeden dzień.

Gotowość instalacji przed sezonem generacyjnym

Proces inwestycji składa się kilku elementów. Kompleksowa usługa obejmuje bezpłatny audyt przeprowadzony przez doradcę Stilo Energy, przygotowanie projektu, wybór metody finansowania, montaż i obsługę posprzedażową. Do tego dochodzi etap podłączenia do sieci. Klient występuje w tej sprawie z wnioskiem do właściwego Operatora Sieci Dystrybucyjnej. Procedura nie powinna trwać dłużej niż 30 dni. Im wcześnie klient się zgłosi do firmy instalacyjnej, tym realizacja zlecenia będzie sprawniejsza. Efektem rozpoczęcia działań w pierwszych miesiącach każdego roku będzie pojawienie się paneli fotowoltaicznych na dachu budynku jeszcze przed najlepszym okresem dla generacji energii elektrycznej, czyli od maja do września. Panele produkują energię elektryczną cały czas, jednak ich wydajność zależy od pory roku.

Sezonowe promocje i tańsze komponenty

Zgłaszając chęć instalacji na początku roku jest duża szansa, że klient skorzysta z jeszcze obowiązujących, zimowych promocji oferowanych przez instalatora. W ten sposób klient może skorzystać z tańszych komponentów, bez uszczerbku na ich jakości. Kompleksowa oferta Stilo Energy obejmuje promocję w postaci 6 tys. zł rabatu na zakup paneli słonecznych. Długoletnia sprawność systemu fotowoltaicznego i czas zwrotu inwestycji zależy od wysokiej jakości zastosowanych komponentów. Dlatego promocja obejmuje moduły monokrystaliczne Full Black w technologii half-cut cell o mocy do 400W. Przy skorzystaniu z promocji z uwzględnieniem ulgi termomodernizacyjnej klient może zmniejszyć koszt inwestycji nawet o 13 440 zł.

Początek roku = szybsza niezależność energetyczna

Sprawniejsza i krótsza instalacja paneli fotowoltaicznych w okresie wczesnorocznym gwarantuje szybką ścieżkę do uzyskania statusu prosumenta. Właściciel paneli słonecznych produkuje w sposób niezależny energię, z korzyścią dla środowiska i rachunków za energię elektryczną. Fotowoltaika obniża koszty zużycia prądu w gospodarstwie domowym. Jest to szczególnie ważne w dobie rosnących cen za energię elektryczną. Od 1 stycznia 2021 r. na rachunku za energię elektryczną pojawiła się dodatkowa opłata w części dystrybucyjnej, zwaną opłatą mocową. Roczne rachunki za energię mogą być wyższe nawet o 125,52 zł. Instalacja fotowoltaiczna gwarantuje więc też oszczędności.

Zainteresował Cię temat fotowoltaiki? Masz pytania?
Zostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą.