Wysokiej klasy moduły fotowoltaiczne

Od jakości i trwałości zastosowanych komponentów zależy wydajność całej instalacji. Wysokiej jakości moduły fotowoltaiczne to gwarancja długoletniej sprawności systemu i szybszego zwrotu z inwestycji.

Znaczna większość instalacji w Stilo Energy projektowana jest z wykorzystaniem monokrystalicznych modułów o mocy 385 – 400 Wp. Gwarantują one większe uzyski na obszar powierzchni i optymalny uzysk niezależnie od pogody, a więc także przy słabym nasłonecznieniu i niskiej temperaturze. Dzięki ich mocy i wielkości przewyższającej standardowe moduły, można użyć ich mniej i uzyskać oczekiwaną moc instalacji. 

W naszych instalacjach wykorzystujemy moduły monokrystaliczne w technologii half-cut cell, czyli moduły z ogniwami ciętymi na pół. W typowym module opartym na technologii krzemowej znajduje się 60 ogniw, w half cut – aż 120. Co to zmienia? Podwojona liczba półogniw zmniejszają opór wewnętrzny, zapewniając wyższą moc wyjściową, większą wydajność oraz niezawodność.

Moduły fotowoltaiczne half-cut call wraz z mikrofalownikiem

Dodatkowo te moduły fotowoltaiczne są podzielone na dwie części. Dzięki temu niwelowano częsty problem częściowego zacienienia panelu. W przestarzałych technologicznie modułach, nawet niewielki poziom zacienienia, wyłączał z działania duży fragment lub całość panelu. Podwójna konstrukcja zapewnia wyłączenie tylko tej części, w której wystąpiło zacienienie, przez co spadek mocy wynosi jedynie kilkanaście punktów procentowych.
Wszystkie moduły objęte są 25 letnią gwarancją na efektywność produkcji. Oznacza to, że po tym okresie efektywność ich pracy nie będzie niższa niż 80% pierwotnej mocy. Są one bezobsługowe i niemalże niezniszczalne.